Дивани для нірвани
Передзвонити
Вам?
Фото
223

Який диван краще: кутовий або прямий?

Затишок і комфорт у вашому будинку - це вдало підібрані предмети інтер'єру. Диванам в інтер'єрі виділена не остання роль. Величезний вибір диванів вражає варіантами зовнішнього вигляду. Кожен гарний по-своєму. Однак щоб визначитися з вибором, вам треба тверезо оцінити габарити приміщення, дотримати колірний стиль і гармонійно «вписатися» в загальний дизайнерський напрямок приміщення. І не тільки: слід визначитися з функціональним використанням м'яких меблів. Наскільки часто дивани будуть задіяні для сну?

Форми диванів: прямі і кутові

Традиційно дивани бувають двох типів:

 • прямі;
 • кутові.

Ці конструкції начебто не потребують особливих пояснень: перші витягнуті в лінію, другі мають кутову конфігурацію і розташовуються в кутку приміщення. Однак існує маса різновидів обох варіантів моделей. Всі незвичайні екземпляри і дизайнерські варіанти меблів є лише різновидами традиційних диванів.

Прямі форми дивану

 • Прямі варіанти диванів виконуються в різних габаритах: від невеликих конструкцій до конструкцій значних розмірів. Прямі дивани мають глибокі м'які сидіння. При оснащенні розкладним механізмом диван може стати місцем для сна, а в стані складеному він економить життєвий простір. Це відмінний варіант для малогабаритного приміщення.
 • Дана модель дивана може мати і більш хитромудру форму.Геометричні параметри диванів прямих залежать від обладнання їх механізмом трансформації. Статичні моделі мають сидіння невеликої глибини. Це сприяє просторовій економії. Дивани без механізму трансформації характеризуються високим посадковим місцем, що є більш комфортним для сидіння.
 • Прямі дивани з можливістю трансформації підрозділяються на два види залежно від розташування спинки і спального місця:

  - дивани зі спальним місцем, розташованим поздовжньо: відрізняються великою довжиною;

  - моделі з місцем для сну, розташованим перпендикулярно: мають незручні для сну поперечні шви.

 • Дивани прямі можуть бути частиною модульної комбінації м'яких меблів.

Дивани кутової форми

Дивани кутової конфігурації підходять для великих і середніх кімнат. У малих приміщеннях вони гармонійні при мінімумі інших меблів. Такі дивани прекрасно перетворюють кути приміщення в корисний простір, створюючи додаткові місця для комфортного відпочинку.

 • Компактні дивани: тримісне сидіння з виступаючою подовженою кушеткою. Мініатюрний кутовий диван за допомогою механізму трансформації «дельфін» перетворюється на місце для сну.
 • Габаритні дивани для просторих квартир: повноцінні модульні системи сидінь з посадочними варіантами 3 4, 3 3 і навіть більше. Деякі дивани кутових варіантів двічі згинаються: буквами П, S, обладнуються механізмом трансформації для організації великого і комфортного спального місця.
 • Кутові дивани можуть бути статичними, без забезпечення розкладним механізмом.
 • Кут для такої моделі може утворюватися у вигляді «канапе» стандартного виду або укороченого. Інший дизайн кута - тумба і доданий крісельний елемент.
 • Кутові моделі існують у формі букв П, Г, S.
 • Широко розповсюджені варіанти модульних кутових диванів:

- з з'єднанням блоків жорстко (конструкцію меблів можна трансформувати, але це трудомістка процедура);

- складаються з незалежних модулів (часта зміна розташування і функціональності конструкції). Модульні варіанти підходять для просторих кімнат і коштують дорожче (більше оббивки - вище собівартість виробу).

 • Багато конструкцій кутових диванів дозволяють розділити його на два спальних місця. Більше, основне - можна використовувати дорослим людям. Менший елемент можна використовувати для маленької дитини.
 • Кутовий диван у великому будинку може використовуватися і для дитячої кімнати, і для їдальні або кухні.
 • Дивани кутової конфігурації оснащені внутрішніми коробами для розміщення в них білизни, подушок, дитячих іграшок, кухонного начиння, в залежності від їх кімнатної приналежності.
 • М'які меблі, доповнені дерев'яними панелями, відмінно прикрасять кухню або офіс, використовуючи полки в якості барної стійки.

Варіанти розсувних диванних механизмів

Механізм для трансформації дуже важливий у варіанті вибору диванів під спальне місце. Бажано, щоб цей елемент був міцним, якісним і легким у використанні.

- механізми , що розкладаються: «клік-клак», «книжка»;

- механізми, що розгортаються: «акордеон»;

- висувні механізми: «євро-книжка», «викатні», «дельфін».

Дивани у вигляді острову

 • Окрема категорія м'яких меблів - моделі острівних диванів. Вони можуть бути і прямими, і кутовими. Такі диванні «острівці» встановлюються в центрі кімнати.
 • Прямі моделі підходять для такого меблювання при наявності декоративної спинки. Цей елемент забезпечує оформлення виворітною стороною зонування простору. При відсутності декорованої спинки з зовнішньої сторони диван встановлюється біля стіни.
 • Острівні моделі можуть мати трансформовану спинку. Це можливість піднімати сидіння - «пелюстки» в довільному порядку. Ці дивани однозначно розташовуються у «внутрішньому» просторі приміщення.
 • «Острів» створюється для зручного сидіння, і як спальне місце - не використовується.
 • Функціональна спинка - частий елемент острівних диванів. Це може бути поличка, газетниця або книжково-барний стелаж.

Вибір дивану в залежності від розмірів

 • Всі дивани з розсувним механізмом, що використовуються для сну, вивільняють простір вдень.
 • Прямі та кутові дивани відмінно підходять для великих, середніх і маленьких кімнат, важливо тільки врахувати ряд розмірних нюансів.
 • Прямий диван:

- універсальний для вітальні, спальні, передпокою;

- глибока підстава, яке виконує функцію місця для відпочинку;

- менша вартість, в порівнянні з іншими диванними конфігураціями;

- комплектуючі коліщатка полегшують перестановку;

- можливість комбінації двох однакових диванів в одній кімнаті.

 • Кутовий диван:

- сучасний, оригінальний і розкішний дизайн;

- наповнення кутів в приміщенні;

- комфортабельність і практичність;

- багато посадочних місць для гостей.

 • Острівні дивани, модульні конструкції - це підвищена комфортність і функціональність. Призначені вони для просторих приміщень. Це дорогі і респектабельні меблі.

Придбання м'яких меблів порадує вас функціональністю і унікальністю фактури або нестандартною конфігурацією більше, якщо вони гармонійно розмістяться в вашому домі. Важливо заздалегідь визначитися, вздовж якої стіни буде знаходитися диван. Для кутових моделей треба передбачити конструкцію для різних кутів. Перед відвідуванням меблевого магазину необхідно зробити виміри площі для можливого розміщення меблів, ширина дверного отвору вашого житла (заміряйте і його) не повинна ускладнити доставку в приміщення ваших м'яких меблів.

 

Схожі статті
Купуй і отримай подарунок
Купуй і отримай подарунок

Шановні покупці, в нашому салоні на Святошино проходить акція «Купуй і отримай подарунок»

Детальніше
-5% на товари під замовлення
-5% на товари під замовлення

Отримай знижку 5% на покупку будь-якого товару під замовлення*.

Детальніше
Нестандартні м'які меблі в інтер'єрі
Нестандартні м'які меблі в інтер'єрі

Детальніше