Дивани для нірвани
Передзвонити
Вам?

Механізми трансформації диванів

Багато людей, збираючись придбати розкладний диван, починають вибір з вивчення різних механізмів трансформації. Такий підхід повністю виправданий, адже від того, наскільки повноцінно меблі будуть відповідати вашим вимогам, залежить легкість їх розкладання і ваш щоденний комфорт. Механізмів трансформації сьогодні існує безліч. І щоб зрозуміти, який з них оптимальний саме для вас, потрібно провести невелику підготовчу роботу.

Вирішіть для себе:

Наскільки часто ваш диван буде перетворюватися в ліжко?

Не всі механізми придатні для щоденного користування. Є такі, які називаються «гостьовими» через їх обмежені функції.

Що важливіше - розміри спального місця або свобода пересування?

Якщо кімната невелика, то розкладений диван може займати більшу її частину. Для когось перестрибування або пересування бочком не складає проблеми, для інших важливо, щоб крім дивана в кімнаті можна було розмістити щось ще.

Чи принципова для вас наявність всередині дивана білизняних ящиків?

Конструкція деяких механізмів не дозволяє обладнати диван внутрішніми нішами. Це не залежить ні від моделі дивана, ні від його виробника або розмірів.

Типи трансформації сучасних диванів бувають:

Викатні
Викатні

Якщо вам потрібен диван для щоденного сну, вибирайте виріб з механізмом викочування. Він призначений для постійних трансформацій і має відмінну міцність.

Трансформація: сидіння обладнане потайним ремінцем, потягнувши за який, ви висунете передню частину, слідом за якою підуть всі інші.

Плюси: компактність в складеному вигляді, в розкладеному виходить просторе спальне місце.

Серед усіх сучасних механізмів трансформації славиться своєю надійністю.

Мінуси: спальне місце знаходиться нижче, ніж у інших диванів.

Єврокнижка
Єврокнижка

Дивани з механізмом трансформації "Єврокнижка". Це один з найпопулярніших на сьогодні механізмів. Єврокнижку можна вважати одним з найбільш міцних і довговічних механізмів трансформації.

Трансформація: викотити (або витягнути) вперед сидіння дивана, поступово перевести спинку з вертикального положення в горизонтальне (опустити на місце, що звільнилося) - диван розкладений.

Плюси: легкість трансформації, більш рівне (на відміну від книжки) спальне місце, надійність, величина спального місця, наявність ящиків для білизни, можливість ставити диван впритул до стіни.

Особливості: бажано наявність ортопедичних латів, пружинного блоку або формованого еластичного пінополіуретану в м'яких елементах спинки і сидінь.

Французька розкладачка
Французька розкладачка

Дивани з механізмом трансформації "Французька розкладачка".

Наймодніші з точки зору дизайну дивани мають саме такі механізми. Опора розкладного механізму може бути з лат, пасової або металевої сітки, поверх якої, як правило, натягнутий тент з високоміцної тканини, що забезпечує конструкції додаткову міцність і пружність. Кращою визнана опора з лат. При цьому правильно, якщо лати розташовуються не вздовж, а впоперек спального місця.

Трансформація: зняти дрібні елементи (подушки, підлокітники) з сидіння, потягнути механізм вгору і на себе, розгорнути ланки, при трансформації стає на сталеві ніжки - диван розкладений.

Плюси: в складеному вигляді диван не займає багато місця.

Мінуси: неможливість досягти абсолютно рівної поверхні при розкладанні, тому краще використовувати не кожен день, наприклад, як гостьовий варіант; необхідність знімати дрібні елементи з дивана кожен раз перед трансформацією; немає ящика для білизни.

Пума
Пума

Пума - легкий і надійний механізм трансформації, який прослужить дуже довго. Найчастіше дивани з механізмом «пума» обирають для спалень, так як при розкладанні утворюється велике і рівне спальне місце.

Трансформація: з дивана прибираються подушки. Підняти верхню частину сидіння і потягнути на себе, потім поставити її на підлогу на висувні ніжки або на іншу, передбачену виробником, опору. В процес такої трансформації з-під сидіння автоматично піднімається захована нижня частина, таким чином утворюючи спальне місце.

Плюси: диван утворює велике комфортне спальне місце. Місця стику майже непомітні. При трансформації не дряпається підлогове покриття, тому що даний механізм не дає дивану торкатися підлоги. Даний механізм витримує дуже великі навантаження, так як його елементи завжди виготовляються з міцних матеріалів.

Особливості: дивани з трансформацією «пума» бувають прямими і кутовими. Слід звернути увагу на те, що наявність білизняного ящика в бічній ніші утворюється при такій трансформації тільки у кутових диванів. У прямих диванах немає місця для установки короба для білизни.

Дельфін
Дельфін

Цей механізм використовується переважно в кутових моделях. Спальне місце складається з диванного сидіння і висувної частини, яка прихована під ним.

Трансформація: прихована частина висувається за допомогою потайного ремінця сидіння.

Плюси: спальне місце рівне і велике, легкість трансформації.

Мінуси: для надійності даного механізму вкрай важлива якість деревини, використовуваної в ньому.

Клік-кляк
Клік-кляк

Механізм трансформації "Клік-кляк" є вдосконаленим аналогом механізму "просто Книжка". Однак в конструкції Клік-Клак передбачено додаткове проміжне положення спинки "Релакс" (або навіть два його варіанти), завдяки якому людина може перебувати в положенні напівсидячи і напівлежачи.

Плюси: має три положення (сидячи, напівсидячи, лежачи); компактний; є ящики для білизни; майже ідеально рівна поверхня спального місця.

Книжка
Книжка

Механізм трансформації - "Книжка". Відомий і перевірений часом механізм, який використовується досить давно.

Трансформація: з положення "диван" перекинути механізм назад на спинку, тримаючись за рамку сидіння, віджати сидіння до другого клацання, розклавши в положення ліжко.

Плюси: має 2 положення (сидячи, лежачи); компактний; є ящики для білизни; майже ідеально рівна поверхня спального місця.

Акордеон
Акордеон

Дивани, оснащені видом трансформації акордеон, чудово підходять для комфортного нічного відпочинку. Спальне місце в них високе, широке і рівне.

Трансформація: використаний принцип гармошки. Трохи підніміть сидіння до клацання і висуньте вперед до повного розкладання (в деяких моделях воно виїжджає саме).

Плюси: у зібраному вигляді надзвичайно компактний, надійний, велике спальне місце, може обладнуватися білизняними ящиками.

Мінуси: потребує великої кількості простору для трансформації.

Крокуюча єврокнижка, тік-так
Крокуюча єврокнижка, тік-так

Покращений варіант «єврокнижки». Дивани з механізмом «тік-так» розкладаються в лічені секунди, з ними легко впорається і дитина, і літня людина. Дуже добре підходять для щоденного використання, в тому числі і в якості постійного спального місця.

Трансформація: при необхідності прибрати всі подушки з поверхні, потягнути сидіння догори і на себе, при цьому опустити задню спинку вниз. Диван розкладений.

Плюси: можна ставити диван максимально близько до стіни. Наявність білизняної ніші. Легкість і швидкість розкладання дивана. Надійний і довговічний механізм трансформації. Не дряпається поверхня підлоги. Утворюється велике, без стиків, місце для сну.

Особливості: зазвичай дивани з механізмом «тік-так» йдуть в комплекті з подушками або валиками, які прибираються в процесі розкладання дивана. Сам механізм трансформації передбачає використання спеціальної пружини і штанги-синхронізатора, завдяки чому сидіння дивана не перекошується. А гумові підп'ятники, які використовуються в опорах, не дають дивану скрипіти і залишати сліди на підлогову покритті.

Седафлекс, американська розкладачка
Седафлекс, американська розкладачка

Трансформація: спинку потрібно потягнути вгору, потім на себе. Ланки механізму розгортаються, кожне з них стає на міцні сталеві ніжки.

Плюси: може використовуватися щодня, не вимагає зняття з дивана дрібних елементів. Седафлекс більш міцний, якщо порівнювати з французьким аналогом.

Мінуси: аналогічні французькій розкладачці.

Телескоп
Телескоп

Зручний у використанні, ергономічний і надійний механізм. Таку назву він отримав, так як його розкладання нагадує збірку підзорної труби.

Трансформація: взяти спеціальний ремінець, потягнувши його на себе, тим самим, вивільняючи дві секції дивана, що розташовані одна під іншою. Продовжуємо тягнути за ремінець до тих пір, поки не відбудеться висунення останньої частини. Вона буде служити підголовником.

Плюси: підходить для щоденного використання, стійкий до великих навантажень, невеликі розміри і просторе місце для сну.

Мінуси: спальне місце нижче, ніж у диванів з іншими механізмами, а матрац - тонше.

Алеко
Алеко

Трансформація: знімаються подушки або валик, а також, якщо є, підлокітники. Потім необхідно потягнути за спеціальний ремінь, спочатку вгору, а потім на себе, таким чином, розгорнувши частини спального місця. У деяких моделях необхідно ще і опустити спинку дивана.

Плюси: дивани з таким механізмом коштують недорого, вони компактні, підходять для невеликих приміщень.

Мінуси: нерівне спальне місце, яке утворюється в процесі розкладання, складність розкладання дивана, годиться лише як гостьовий варіант, а не для сну кожен день.

Мералат
Мералат

В першу чергу призначений для сидіння і як гостьовий варіант. Для щоденного сну це не найкращий вибір.

Трансформація: прибираємо подушки сидіння, а потім послідовно розгортаємо, потягнувши на себе, і опускаємо на підлогу одну і другу секції дивана.

Плюси: компактність, спальне місце з ортопедичним ефектом, довговічність, простий в трансформації.

Мінуси: спальне місце має не один, а два стику, диван не підходить для щоденного сну, немає ніші для білизни.

Шабля
Шабля

Аналог трансформуючого механізму «Алеко», але «Шабля» підходить для щоденного сну.

Трансформація: знаходимо на сидінні ремінець-ручку, тягнемо на себе, тим самим висуваючи сидіння виробу і опускаючи спинку. Потім опускаємо «другу» спинку поменше на місце, що звільнилося.

Плюси: доступна ціна, легкість в розкладці, можливість розібрати диван з таким механізмом, великий відсік для білизни.

Мінуси: спальне місце не дуже високе.

Поворотний
Поворотний

Диван підходить для просторих приміщень, які мають достатню площу.

Трансформація: сидячий модуль розгортаємо на 90о в сторону другої частини дивана, яка не рухається. Фіксуємо сидіння за допомогою спеціальної засувки, яка знаходиться внизу.

Плюси: дуже просто розкласти (впорається навіть дитина), розмір спального місця практично такий же, як і у повноцінному двоспальному ліжку, наявність великого ящика для білизни.

Мінуси: необхідний великий розмір приміщення, щоб розкласти диван.

Софа
Софа

Один з найпопулярніших механізмів, завдяки тому що диван легко трансформується, він міцний і зручний, підходить для будь-якого приміщення, комплектується великими подушками.

Трансформація: нижня частина конструкції висувається вперед, утворюючи місце для подушки (матраца), що знаходиться на сидінні, в яке вона з легкістю вкладається, створюючи при цьому зручне спальне місце.

Плюси: розкладати такий диван досить просто, що робить його відмінним місцем для щоденного сну одного або двох людей. Площа рівна, тому спати комфортно в будь-якому положенні.

Мінуси: не передбачено місце для зберігання постільної білизни.